Medzinárodné turnaje

Medzinárodné turnaje

Ďalším dôležitým faktorom napredovania hráčov je častá konfrontácia s pestrou paletou futbalových štýlov zo zahraničia. Už od deviatich rokov hráča preferujeme turnaje s najlepšími mužstvami z Maďarska, Rakúska, Česka, Poľska a do kategórie U15 sa každý náš tím aspoň raz ročne predstaví na prestížnom turnaji v Holandsku, Portugalsku, Nemecku, či Rusku. Na týchto turnajoch  získavajú hráči nielen neoceniteľné skúsenosti, ale dosahujeme na nich ako tímy aj skvelé výsledky, čo pridáva na zdravom sebavedomí mladých futbalistov v ich ďalšom vývoji.

ŠK Slovan Bratislava ako klub s najvyššou licenciou Útvaru talentovanej mládeže na Slovensku pravidelne organizuje aj výber najlepších hráčov z okolia do svojich mládežníckych kategórií organizuje aj domáce turnaje, opäť s kvalitnou medzinárodnou konfrontáciou, či dodáva množstvo hráčov do mládežníckych reprezentácií Slovenska. V sezóne 2013/2014 sa okrem titulu nášho A-tímu tešili z celkového prvenstva na Slovensku aj starší dorastenci U19 a starší žiaci U15.

Memoriál Petra Dubovského

Najvýznamnejším turnajom organizovaným Slovanom Bratislava je prípravkársky turnaj Memoriál Petra Dubovského. Ten začal písať svoju históriu od roku 2000 a patrí medzi najprestížnejšie mládežnícke futbalové turnaje na Slovensku. Turnaja sa každoročne zúčastňujú popredné tímy zo Slovenska, Česka, Rakúska a ďalších zahraničných krajín. Turnaj zastrešuje štyri vekové kategórie U11, U10, U9, U8. Ukončenie turnaja je sprevádzané záverečným ceremoniálom, na ktorom sú odovzdávané trofeje a individuálne ocenenia hráčov.